sobota, 3 listopada 2012

Forum - skarbnica wiedzy fachowej?

Przeglądając od czasu do czasu specjalistyczne fora drzewne , natykam się  na takie wypowiedzi, że nawet nie wiem czy się śmiać czy płakać. 
Oczywiście biorę poprawkę do wypowiedzi tz. zwykłych userów. Jednakże jeżeli "uznany doradca " czy "master" wypisuje jakieś brednie, to ręce opadają. 

Przykłady ? Proszę bardzo.

1. Opisałem problem związany z podłogami wykonanymi w technologii ślepej podłogi z przybitym parkietem. Oto jeden z ciekawszych postów :
"A od kiedy parkiet jest przybijany???? czyzby jakies nowinki technologiczne???? Chetnie sie zapoznam z ta technologia"
Ręce opadają......

2.Problem dotyczył zastosowania środka zabezpieczającego drewno przed zapaleniem , ale w kolorze zadanym przez projektanta. Zaproponowałem środek o nazwie UNIEPAL DREW AQUA KOLOR. 
Uzyskujemy tym sposobem zadany kolor konstrukcji drewnianej oraz zakładany stopień ochrony przeciwpożarowej.
Znawcy tematu zaproponowali płytę GK zamiast środka koloryzującego. Do tego podważyli wyniki atestów i certyfikatów : " A co jest zapisane w atestach? Testy "laboratoryjne" mogą udowodnić wszystko ale nijak mieć się do rzeczywistości, zostawmy je laborantom a o ogniu uczmy się najlepiej od strażaków."  
Najłatwiej wszystko obić karton-gipsem. Do tego podważanie jakości atestów to już lekkie nadużycie.

3. Recenzja na temat elektronarzędzia. Elektronarzędzie wykorzystywane było do pracy ciągłej i ciężkiej przez okres kilku lat. Dodatkowym czynnikiem destrukcyjnym było ciągłe zmienianie się obsługi.
Po kilku latach ciężkiej eksploatacji, elektronarzędzie nadal działa bez zarzutu.
Zamiast polemiki na temat jakości tego urządzenia lub parametrów pracy, forumowicze zdobyli się na taki post : " Wygląda jak ze śmietnika. Przepraszam ale zdjęć tak brudnego sprzętu bym nie wstawił." 
Esteta się trafił. Brak słów. Tak to jest, jak majsterkowicze kreują się na forach na fachowców.

4. " - jeżeli w sierpniu gdzie średnia temperatura dzienna wynosi 28 stopni wyniesiemy deskę o wilgotnosci 8% (grubość 25mm) i zostawimy ją pod wiatą na 3 tygodnie to otrzymamy deske o wilgotności 12% 

- jezeli w styczniu gdzie srednia temperatura dzienna bedzie wynosiła -10 stopni wyniesiemy deskę o wilgotnosci 8% (grubość 25mm) i zostawimy ją pod wiatą na 3 tygodnie to otrzymamy deske o wilgotności 8% "

Powinno być 18 - 22%.   Myślałem, że wiem coś niecoś na temat suszarnictwa , ale twierdzenie, iż drewno składowane pod wiatą schnie w zimie przerasta mój zakres pojmowania. Idiotyzm roku. 

Przykłady można mnożyć.  Najgorsze jest to, że przypadkowy użytkownik forum , szukający pomocy, natyka się na takich "uznanych doradców forum". Łatwo jest pisać posty z książką na kolanach lub google w drugiej karcie.Karol Kopeć

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz