środa, 30 stycznia 2013

Forum - skarbnica wiedzy II.

Znowu znalazłem kilka fajnych wpisów. Czym prędzej się nimi z Państwem podzielę.

1. Na pytanie internauty :
" jakie środki zastosować by możliwie najlepiej: 
1. zabezpieczyć bal przed wilgocią 
2. zabezpieczyć przed wszelkiego rodzaju robactwem 
3. zabezpieczyć przed słońcem - żeby nie ciemniało "

Jest odpowiedź : "Witam jak juz pisalem wczesniej mozna zastosowac pokost lniany na goraco co zabezpieczy rowniez przed robakiem czynnosc te nalezy wykonac minimum 2 razy przy drugim razie mozna dodac do pokostu ugru (jast to barwnik w proszku ) jest ich kilka kolorow od naturalnego po ciemne ,w zaleznosci ile sie dosypie taki wyjdzie kolor."

Znakomita rada z uwagi na brak własności biobójczych oleju lnianego. Równie dobrze możemy zastosować masło , przepracowany olej silnikowy a nawet olej napędowy. 

2.  Na innym forum padło stwierdzenie :

"- jezeli w styczniu gdzie srednia temperatura dzienna bedzie wynosiła -10 stopni wyniesiemy deskę o wilgotnosci 8% (grubość 25mm) i zostawimy ją pod wiatą na 3 tygodnie to otrzymamy deske o wilgotności 8% "

Co jest oczywistą fikcją literacką.  Drewno w zimie osiąga wilgotność około 20 % . Oczywiście mówimy o drewnie składowanym pod zadaszeniem. 

Internet jest pełen wypowiedzi , których wartość jest znikoma. Dlatego namawiam do sprawdzania każdej informacji w kilku źródłach z uwagi na tego typu wypowiedzi . 


Karol Kopeć

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz