sobota, 19 stycznia 2013

Ościeżnice filungowe dla wymagających klientów.

Szukający czegoś innego, nietuzinkowego, różnego od otaczającej nas masowej produkcji, często zamawiają drzwi z indywidualnie projektowanymi ościeżnicami.
Umiejętnie dobrana ościeżnica sama w sobie jest elementem wystroju wnętrza i znacznie poprawia efekt wizualny remontu czy modernizacji.

Karol Kopeć

Montaż ościeżnic i drzwi w Willi Różanej - Nałęczów.
Wykonanie i montaz - Stolarnia Jan Kopeć.
Ościeżnica w Willi Różanej - Nałęczów 

Ościeżnica ramowo-płycinowa z listwami ozdobnymi. 
A oto przykład standardowego podejścia do tematu nietypowych drzwi.
Brakujący wymiar uzupełnia się dodatkowymi kantówkami . Takie rozwiązanie nie jest błędem jednakże widać różnicę wizualną pomiędzy wyrobem robionym na wymiar a wyrobem seryjnym dostosowywanym do niestandardowego otworu.  Foto Stolarnia , drzwi nieznanej firmy - bez wad. 


2 komentarze:

 1. Witam.

  W domu moich rodziców wszystkie wejścia obstawione są futrynami z drzwiami filongowymi. Zastanawiam się nad ich reanimacją. Problemem jest to, że kilkukrotnie zamoalowywane były farbą olejeną. Jęki najlepszy sposób byłby to pozbycia się takiej powłoki?
  Pozdrawiam
  Piotrek

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest przynajmniej trzy sposoby. Pierwszy - opalarka elektryczna. Drugi - usuniecie powłoki środkiem chemicznym typu Bemixol, Skansol itd. itp. Trzeci - zrobienie własnej mikstury na bazie sody kaustycznej i wapna palonego ( dla zaawansowanych).

  OdpowiedzUsuń